Як продати квартиру самому: покрокова інструкція

Отже, ви вирішили продати свою квартиру або зіткнулися із необхідністю допомогти з спродажем сторонньої квартири. Квартиру потрібно доводити до ладу. Будь-яка покупка здійснюється під невблаганним впливом емоційних чинників. Природно, поряд з іншими. Але емоції та переживання, які людина відчуває при огляді об’єкта так чи інакше незримо впливають на неї. Тому важливо подбати про те, щоб ці переживання були привабливими.

Передпродажна підготовка

Можливо, багатьох здивує ця обставина: для того, щоб квартиру доводити до ладу абсолютно не потрібно багато грошей. У деяких випадках гроші для цього взагалі не потрібні, а іноді достатньо кількох сотень гривень. Річ у тому, що людина відразу реагує на загальну доглянутість приміщення, його чистоту, охайність, запахи. І навіть, якщо ви дуже обмежені в фінансах, то від вас не будуть потрібні вкладення, щоб:

 • вологим шматком мила приклеїти шпалери що відірвалися;
 • відмити вхідні та міжкімнатні двері, дверні наличники та плінтуси;
 • вимити до блиску газову плиту і ванну;
 • вимити підлоги;
 • помити вікна, які дадуть більше світла в приміщенні та одним цим фактом піднімуть настрій вам і візитерові.

Якщо ви маєте у своєму розпорядженні більш солідний бюджет, то для підготовки нерухомості до продажу цього вже більш, ніж достатньо. Критично оцініть стан шпалер і підлогового покриття. Там, де воно вимагає заміни або його ніколи не було, потрібно постелити нове.

Оголошення про продаж квартири

Щоб вигідно продати квартиру без посередника опис має бути оформлено в «стилі що продає». Це означає, що важливо підкреслити та вміло згадати в оголошенні всі переваги, заретушувати можливі недоліки об’єкта. Не потрібно придумувати та брехати. Достатньо всього лише викласти ті вигоди та зручності, які отримає новий власник від проживання в цьому місці. У кожному разі їх завжди можна відшукати:

 • Близькість квартири до промислової зони та виробництва — можливість не витрачати на дорогу до роботи багато часу.
 • Житло у відокремленому будинку точкової забудови — тишу, гармонію і споглядання природи.
 • Квартира в центрі — наявність будь-якого транспорту в крокової доступності.

Фотосесія

Окрему увагу потрібно приділити фотографіям нерухомості, обставинам всередині та у під’їзді, якщо продається площа розташована в багатоквартирному будинку. Бажано запросити для цього професійного фотографа, але це потребуватиме додаткового бюджету.

Це можна зробити своїми руками. Для цього необхідно виконання наступних умов:

 • фотографувати при природному яскравому денному освітленні;
 • фотографії повинні мати достатню чіткість;
 • із загальної кількості робочих фото вибрати від 5 до 10 з максимальним розкриттям переваг приміщення.

У кадрі не повинно бути засмальцьованих рушників, недоглянутої сантехніки, електричних ламп та штучного освітлення, брудних конфорок та інших слідів безладного комунального побуту.

Договір і оплата

Коли сторони успішно минули етап завдатку або авансу, настає відповідальний крок укладення основного договору купівлі-продажу і його реєстрації в Держреєстрі. Сам договір може містити різні нюанси: покупка з одночасним виділенням часток на кількох набувачів, покупка з оплатою коштами банку, продаж з обтяженням і так далі.

Коли договір складений, його необхідно подати для реєстрації в Держреєстр або Багатофункціональний центр послуг. Для цього від вас буде потрібно надрукувати договір в трьох примірниках і мати при собі весь перелік документів, зазначених вище. В середньому протягом місяця ваша угода і право власності нового власника будуть зареєстровані.

Понравилась статья? Поделись с друзьями...