Основні ризики при покупці приватної нерухомості

Купуючи приватний будинок людина, робить складну фінансово-правову операцію з нерухомим майном. При цьому угода супроводжується різними ризиками. Вони обумовлені вибором місця розташування, навколишньої інфраструктури, перевіркою технічного стану та юридичної чистоти нерухомості. При цьому новий власник отримує в користування не тільки будови, а й ділянку землі. Отже, проводиться операція одночасно з двома об’єктами.

Оглядаємо будівлю зсередини

Щоб вигідно купити приватний будинок, після вибору декількох варіантів, потрібно приступити до технічного огляду нерухомості. При цьому можна залучити експерта або зробити все власними силами. Важливо розглянути будову як всередині, так і зовні. Бажано проникнути в підвал і на горище. Увагу заслуговує внутрішнє планування, кількість кімнат, розміри кухні та санвузла.

Оглядаючи внутрішні приміщення перевірте якість роботи вікон і дверей. Якщо вони підклинюють — це може бути наслідком неправильної усадки фундаменту. В майбутньому це може закінчитися тріщинками на стінах та іншими проблемами. Уважно вивчіть стан кутів на наявність слідів вологи. Приділіть увагу підлозі, яка повинна бути рівною з точки зору і за рівнем.

Вивчаємо будинок зовні

При зовнішньому огляді будівлі потрібно приділити увагу наявності тріщин на цоколі та облицювальному покриттю. У разі облицювання фасаду сайдингом або іншим навісним матеріалом, потрібно з’ясувати причину такого ремонту. Іноді за декоративною обшивкою приховані серйозні дефекти будови. У даній ситуації краще звернутися за експертизою до фахівця. Важливо щоб навколо житлового будівництва було зроблено вимощення. Це додатковий захист фундаменту будівлі від опадів. Переконайтеся в нормальній роботі водостічної системи. Від цього залежить термін служби та надійність домобудівництва.

Офіційне оформлення угоди

Перевіркою документації на будинок і ділянку землі краще нехай займається юрист. Маючи досвід в даному питанні, фахівець виявить будь-які недоліки в документах. Для офіційного укладання угоди з нерухомістю у продавця повинні бути такі документи, що надаються в нотаріальну контору:

  • техпаспорт будови з поверховим планом і схемою земельної ділянки із зазначенням всіх додаткових будівель;
  • акт, який підтверджує законне введення об’єкта в експлуатацію після будівництва;
  • виписка з державного реєстру майнових прав;
  • документація що підтверджує право розпоряджатися будовою і ділянкою землі;
  • документ, що засвідчує особу продавця і код платника податків;
  • акт про приватизацію земельної ділянки;
  • експертний висновок про оцінку будови та землі.

Технічний паспорт один з найбільш важливих документів на приватну нерухомість. У ньому покупець знайде план земельної ділянки, в якому вказана загальна площа та інші характеристики. У ньому відбита інформація по всіх спорудах, побудованих продавцем, починаючи вартістю і закінчуючи технічним станом.

Поширені помилки

Виходячи з практики купівля-продаж будинку часто має на увазі типові помилки, що здійснюються недосвідченими покупцями. Угода може бути визнана недійсною, якщо:

  • продавець неправильно оформив будинок або не підтвердив право розпоряджатися ділянкою;
  • при оформленні документів були допущені граматичні або інші помилки.

Звичайно, неприємностей можна уникнути якщо довірити перевірку документів і домоволодіння фахівцям юридичної компанії. Хоча якщо слідувати порадам експертів і бути уважним на кожному етапі дорогої операції, цілком реально самостійно стати офіційним власником приватного будинку.

Понравилась статья? Поделись с друзьями...